середа, 31 грудня 2014 р.

Вітаю з Новим 2015 роком!
Хай Новий рік з добром до Вас прийде,
Здоров’я, сміх і радість принесе,
Різдво з колядою хай завітає,
Щастям безмежним Вас благословляє!

четвер, 25 грудня 2014 р.

До уваги учнів VII гімназійного класу
Розпочались канікули - час відпочинку. Але не забувайте, що саме зараз ви можете більшу увагу приділити підготовці до ЗНО. На сторінці "ЗНО" для вас розміщено збірник завдань, який допоможе вам перевірити свої знання. Якщо виникнуть запитання, пишіть на електронну адресу або залиште повідомлення у коментарях Бажаю успіхів!!!

субота, 20 грудня 2014 р.

Увага!
Визначено дати проведення тестів ЗНО у 2015 році

Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання у 2015 році відбудеться у червні 2015 року, а загальнообов’язкове тестування випускників шкіл з української мови і літератури у квітні.

Відповідно до календарного плану проведення ЗНО, що затверджений Міністерством освіти і науки, основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться 3 червня тестом з французької мови та завершиться 26 червня тестуванням з хімії. За цей період, випускники шкіл 2015 року, а також минулих років, які вирішать продовжити здобуття освіти у вищих навчальних закладах, матимуть можливість скласти від одного до трьох з 11 запропонованих тестових предметів.

Загальнообов’язковий тест з української мови і літератури буде проведено 24 квітня. Результати тестування, які одночасно зараховуватимуться як результати державної підсумкової атестації за курс повної загальної середньої освіти для всіх випускників старшої школи, будуть оголошені до 15 травня.

До 20 травня школи отримають від Українського центру оцінювання якості освіти відомості з результатами державної підсумкової атестації з української мови своїх випускників.

Іншою особливістю проведення ЗНО у 2015 році є виділення окремих днів для проведення тестувань з іноземних мов. Нагадаємо, у попередні роки зовнішнє оцінювання з іноземних мов проводилося в один день, а абітурієнти мали можливість обрати лише один тест з чотирьох іноземних мов.

До 6 квітня абітурієнти отримають запрошення-перепустки для участі у зовнішньому незалежному оцінювання з української мови і літератури, запрошення на інші тестування надійдуть до 20 травня.

Оголошення результатів тестування абітурієнтів, які складатимуть тести ЗНО під час основної сесії відбуватиметься починаючи з 16 червня.

Ті з учасників, хто з об’єктивних причин не матиме можливості скласти тести під час основної сесії тестування, зможуть скласти тести під час додаткової сесії, що відбудеться у період з 9 червня до 9 липня.

Реєстрація абітурієнтів для участі у зовнішньому незалежному оцінювання здійснюватиметься регіональними центрами оцінювання якості освіти у період з 5 січня до 20 лютого 2015 року.

Загалом, учасники ЗНО матимуть можливість скласти не більше чотирьох тестів з переліку предметів ЗНО, до якого включено 12 навчальних предметів: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, а також англійська, німецька, французька, іспанська та російська мови.

Тести з української мови і літератури, а також математики матимуть два рівня складності.

Календар проведення зовнішнього незалежного оцінювання абітурієнтів у 2015 році:
українська мова і література - 24 квітня 2015 року (п’ятниця);
французька мова – 03 червня 2015 року (середа);
німецька мова – 05 червня 2015 року (п’ятниця);
іспанська мова – 08 червня 2015 року (понеділок);
англійська мова – 10 червня 2015 року (середа);
математика – 12 червня 2015 року (п’ятниця);
російська мова – 15 червня 2015 року (понеділок);
біологія – 17 червня 2015 року (середа);
історія України – 19 червня 2015 року (п’ятниця);
фізика – 22 червня 2015 року (понеділок);
географія – 24 червня 2015 року (середа);
хімія – 26 червня 2015 року (п’ятниця).


понеділок, 10 березня 2014 р.

Педагогічне есе

Кредо:
Є строга радість – взять трамплін рекордний. Без публіки. Без премій. Без журі (Ліна Костенко).


Відомо, що людина народжується двічі: фізично і духовно. І саме коло її духовної колиски стоїть творчий наставник – учитель. Костянтин Паустовський про роботу вчителя писав, що «кожна мить, кожне слово, кожна думка – це ті дрібненькі золоті крихти, які вчитель збирає протягом свого творчого шляху. Потім робить з нього сплав, з якого виковує тендітну золоту квітку – свого учня». І щоб ця квітка завжди була оригінальною, досконалою, педагог повинен постійно невтомно працювати як над вдосконаленням знань, так і над створенням особистості, яка здатна творчо мислити, зможе орієнтуватися в потоці  різноманітної інформації, вільно виражати власну позицію, бути емоційно й естетично чутливою. При цьому дуже важливо не стільки дати знання, скільки навчити добувати їх, знаходити потрібну інформацію, зіставляти факти, зробити так, щоб учень відчував себе частинкою уроку. Діти повинні отримувати радість від праці. Радість успіху в навчанні, пробудити в їхніх серцях почуття гордості, власної гідності - одна із важливих заповідей сучасного вчителя. У навчанні не повинно бути нещасних дітей — дітей, душу яких пригнічує думка, що вони ні на що не здатні. Найбільшою нагородою для вчителя є досягнення його вихованців і відчуття того, що ти допоміг становленню ЛЮДИНИ.
     Ні на мить педагога не повинна залишати думка : ти – взірець, взірець у поведінці, способі життя, відношенні до звичайних явищ. Ти знаходиш у кожному вихованці щось хороше, проектуєш і розвиваєш його, дотягуєш його до ідеалу. Віриш у цей ідеал і вони вірять тобі. Бо ти – Учитель.  Найголовніше не зійти з обраної дороги, якою ти пробираєшся зі своїми учнями крізь темряву. І він обов’язково настане – сонячний, радісний, яскравий Світанок.
        Бо ім’я твоє – Учитель, а праця твоя вічна….